Aktuality

Po dobu odstraňování technické závady osvětlení na části ul. Olomoucká a cyklostezky bude tento úsek dočasně neosvětlen.

Lékárna v městysi Velký Újezd upozorňuje občany, že bude od 2. do 8. prosince 2021 uzavřena.

Vážení spoluobčané,

už téměř dva roky se potýkáme s epidemií covid-19 a situace se nevyvíjí vůbec dobře. Je třeba si přiznat, že na negativním vývoji se podílí ne úplně ideální proočkovanost obyvatelstva a také nedodržování základních protiepidemických opatření částí občanů.

Chceme-li Vánoce strávit v klidu a pohodě, bez lockdownů, zavřených škol a kolabujících nemocnic, musíme jednat s větší naléhavostí. Jedinou známou cestou je očkování, které prokazatelně snižuje riziko infekce a přenosu nákazy, ale hlavně těžkého průběhu covid-19. Kdo očkování odmítá nebo ho ze zdravotních důvodů podstoupit nemůže, měl by o to více dbát nařízených protiepidemických opatření a vyhýbat se místům s větší koncentrací lidí.

Nedopusťme, aby rozdílné názory na řešení epidemie covid-19 naši společnost ještě více oslabily, abychom se rozdělili na očkované a neočkované, rizikové a méně rizikové skupiny. Je totiž nejvyšší čas na to, abychom všichni drželi při sobě. Bez kolektivní odpovědnosti nedosáhneme ani kolektivní imunity.

S přáním a vírou v pevné zdraví
Rada Olomouckého kraje

Ve dnech 20. a 21. prosince 2021 bude kominík v městysi provádět kontroly a čištění komínů + periodické roční kontroly. Zájemci o kominické práce se mohou objednávat v pondělí až pátek po 16. hodině telefonicky na čísle 608 976 946 nebo elektronickou poštou na kom-ol@atlas.cz (Jaroslav ŠEFČÍK - kominictví Olomouc).

Od 1. 9. 2022 je zakázáno provozovat spalovací zařízení horší než 3. třídy (včetně spalovacích zařízení vlastní výroby). Povinnosti související s vytápěním v kotlích na pevná paliva jsou zakotveny v zákoně o ochraně ovzduší (zákon č. 201/2012 Sb.).

Dopravce Arriva hledá v naší obci řidičky a řidiče autobusu. Pracovat můžete na plný úvazek i brigádu. Dostanete motivující mzdu a desítku benefitů, mezi které patří třeba zvýhodněné tankování, mobilní tarif a zaměstnanecké jízdné i pro rodinu, příspěvky na nákupy v lékárnách nebo na kulturní a sportovní aktivity, příspěvek na penzijní připojištění, stravné, celoroční ošacení, bankovní účet zdarma a další. Pokud Vás baví řídit, ale nemáte potřebný řidičský průkaz, Arriva Vám autoškolu zaplatí. Další podrobnosti jsou na webu www.arriva.cz nebo zavolejte na číslo 725 120 725.

Na poště Partner Velký Újezd, na úřadu městyse a v knihovně lze zakoupit stolní kalendář s fotkami městyse Velký Újezd na rok 2022 za cenu 40,- Kč/ks.

Organizace Člověk v tísni nabízí občanům pomoc při řešení jejich dluhové situace.

 

Kontaktovat můžete terénní pracovníky a dluhové poradce přímo v oblasti Olomoucka, Litovelska, Uničovska, kteří mohou za Vámi přijet, poradit po telefonu nebo je možné využít konzultačních hodin v Olomouci.

 

Adresa kanceláře:

Litovelská 14, Olomouc (u tramvajové zastávky Šibeník)

Konzultační hodiny bez nutnosti objednání:

Každý čtvrtek 8:00 - 12:00

Pracovníky je také možno kontaktovat ve všední dny od 8:00 do 16:30 hod. na uvedených kontaktech.

Více informací na webových stránkách: www.jakprezitdluhy.cz

Z důvodu úplné uzavírky silnice III/4368 v úseku Prosenice – Buk, byly schváleny výlukové jízdní řády linek 920514 a 920515 platné od 1.11.2021 do 11.12.2021.

Bližší informace o uzavírce včetně výlukových jízdních řádů naleznete také zde: Úplná uzavírka silnice III/4368 v úseku Prosenice – Buk (idsok.cz).